Przejdź do głównej zawartości

Zmierzamy wreszcie we właściwym kierunku

W związku ze zbliżającym się okresem wyborczym, redakcja Zapiski Mazurskie oraz Stowarzyszenie SEEiK pragną zachować apolityczność oraz bezstronności w sprawach publicznych.
Naszym zadaniem jest ochrona interesów naszych członków i nie możemy ich narażać na szykany oraz dalsze nierówne traktowanie w środowisku lokalnym. Wobec bierności społecznej, postępującej w Mrągowie, my również nie będziemy "Winkelridem" ani "Wallenrodem". Czasopismo pozwoli nam utrzymywać kontakt z Mazurami jako naszym miejscu na tym świecie. 
Zapiski Mazurskie działają od 2008 roku - były i pozostaną niezależne oraz społecznie obiektywne. 
Można takie działanie różnie rozumieć, ale nie chcemy uczestniczyć w "nieuczciwych" rozgrywkach. Stajemy ponad tym, rozwijając kwestie wymagające rozwinięcia - jak analizy historyczne, dokumentacja źródeł kultury oraz tworzenie felietonów specjalistycznych oraz świadczenie zewnętrznych usług, służących naszemu rozwojowi personalnemu. 


Zapiski Mazurskie
Na zdj. Nr 12 drukowany czasopisma Zapiski Mazurskie, rok 2012.
Zapiski Mazurskie nie znikają 
Pozostając zupełnie apolityczni, będziemy realizowali nasze zadania medialne w odniesieniu do spraw, związanych z naszą działalnością statutową, skupiając się na promocji kultury, sztuki oraz środowiska naturalnego.  Sprawy społeczne będziemy podejmowali, z wyłączeniem powiatu mrągowskiego. 
W związku z powyższym, wszelkie artykuły budzące skojarzenia z lokalną polityką powiatu mrągowskiego, zostały usunięte. 
Naszym celem nigdy nie była realizacja działań politycznych, ale przedstawianie rzetelnych informacji. Wypełniliśmy nasze zadanie dobrze, prowadząc działalność rzeczniczą przed różnymi organami, których rzetelność budzi poważne zastrzeżenia. Z koniem, nie można się kopać i w myśl tej zasady, należy wiedzieć kiedy odpuścić drążenie skały paznokciem. 
Akcje społeczne będą nadal podejmowane na stronie www.seeik.pl, co jest związane z celami statutowymi naszego Stowarzyszenia.
Zapiski Mazurskie pozostają otwarte na tematykę związaną z historią, religią, kulturą, sztuką oraz społeczeństwem. Interesują nas kwestie obyczajowości oraz tradycji codziennych rodzin. 
Otworzyliśmy nowe projekty związane z mrągowskim PRL. Będziemy publikowali materiały z tym związane. Rozpoczniemy również opisywanie obyczajów na ziemi mazurskiej. Stanowi to część większego projektu "Czerwone Mazury".

Mrągowski PRL
Na zdj. Uroczyste obchody 1 Maja w Mrągowie. Ulica Lenina.

Przy okazji, rozwijamy własną działalność wydawniczą oraz podejmiemy kwestie związane z tolerancją i dialogiem. Zamierzamy realizować zadania społeczne, do których zostaliśmy statutowo powołani. 
Interesuje nas wszelka tematyka, za wyłączeniem miasta Mrągowa oraz powiatu mrągowskiego lat 1990 - 2018, poza kwestiami kulturowymi i historycznymi. 


Zapiski Mazurskie
Na zdj. Strona Wydawnictwa UPaP. 

Sentymentalna podróż przez wieki 
Mazury to miejsce, w którym osiedliła się przed laty moja rodzina, uciekając przed walką z kapitalistami polskimi. 
W naszej organizacji stanowimy głównie osoby z rodziny, gdyż podtrzymujemy dawny zwyczaj angażowania się w sprawy społeczne, zgodnie ze sztuką, chcielibyśmy skupić się na ważnych zjawiskach oraz kwestiach, widzianych z naszego punktu widzenia. 
Zrozumienie procesów społecznych stanowi dla nas najważniejszy cel. 
Tworzymy przeróżne publikacje, posiadając doświadczenie w tworzeniu relacji oraz reportaży. 

Zapiski Mazurskie
Na zdj. Protoplaści rodziny Łupkowskich, Urszula Lissewska oraz Alek Łupkowski. 

Działalność wydawnicza
Rozpoczynamy działania związane z wydawaniem publikacji oraz drukiem i sprzedażą książek, do czego przymierzamy się już od dłuższego czasu. 
Naszym celem jest promocja twórczości naszych członków oraz tworzenie wyjątkowych oraz niedostępnych na rynku publikacji. 

Zapiski Mazurskie
Na zdj. Oferta wydawnicza Stowarzyszenia SEEiK, którą przygotowujemy. 


Działalność pożyteczności publicznej
Zapiski Mazurskie stają się wewnętrznym pismem Stowarzyszenia SEEiK, wydawanym i prowadzonym na potrzeby działalności statutowej. Będzie to także miejsce do publikacji dokumentów historycznych oraz analiz naukowych, związanych z ekologią oraz kulturą.  
Czasopismo ma posłużyć w promocji i reklamie naszej organizacji oraz stanowić nośnik wartości oraz misji, wyrażonej w Strategii Rozwoju do roku 2020

Podstawą jest specjalizacja
Jesteśmy przygotowani merytorycznie do realizacji wielu działań. Posiadamy stosowne doświadczenie i możemy świadczyć usługi na wysokim poziomie, związane z opracowywaniem wielu materiałów ważnych społecznie. 
W naszym zespole są osoby związane z administracją, historią, kulturą, doświadczeniem pozarządowym, prawnym, technicznym. 
Zmiana kierunku, zapewni wysoką jakość prezentowanych treści. W chwili obecnej prowadzimy stronę Wydawnictwa UPaP, dwie strony książek serii Prowincja i Przemilczeć Armagedon, stronę autorską, Zapiski Mazurskie, stronę Stowarzyszenia SEEiK oraz kilka fanpage na portalu społecznościowym Facebook. 
Przymierzamy się do strony Zapisków Mazurskich w języku angielskich oraz strony Wydawnictwa UPaP.  
Prowadzimy dwa czasopisma, zarejestrowane w Sądzie. 
Przyszłość pokaże. Chcemy naszą ofertę skierować do szerokiego grona odbiorców, również poprzez serwis YouTube. 

Marcin Łupkowski
redaktor naczelny 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

18 plus: Fragment satyry "Kaczkoduk przejmuje ster!" specjalnie dla Czytelników Zapisków Mazurskich

Upragniony czas na odpoczynek. Nowe plany podbojów Eu­ropy, kształtowały się w głowie Dubienieckiego. Perspektywicznie zasta­nawiał się, jak doprowadzić Europejczyków do sytuacji, w której zgodzą się ponownie na wojny. Nie musiano wykorzystywać od razu mięsa armatniego. Mogła to być wojna ekonomiczna, bez ofiar – kule kosztują, a z głodu ludzie szybciej padają.    Przemysł zbrojeniowy musiał pracować pełną parą. Pozosta­wało bombardować kraje Wschodu, przetoczyć przez Europę nową fale imigrantów, a następnie poprawić koniunkturę, sprzedażą broni oraz zbrojeniami. Proste, bo tak przy okazji, powstanie wiele cieka­wych spraw. A czy „rządzi prawica, czy lewica, to i tak jedna chujo­wica”. Ważne było dla Pułkownika, aby kasa płynęła strugą. Bał się tylko o zachowanie Angeli, zastanawiając: czy starowinka wytrzyma te płynące zewsząd wrzaski i nie popuści? Poza tym optymalnym szkopułem, generalnie był dobrej myśli. Angela Makrela nie była w jego typie; stara, lubieżna, gruba baba, która lubi…

Prawdziwa twarz satanizmu

Od ponad dziesięciu lat zajmuję się zjawiskiem satanizmu, obserwując to, co dotyczy tego zagadnienia. To trudny obszar, głównie z uwagi na uprzedzenia ogółu społeczeństwa, ale możliwy do opanowania. W końcu wiedzę zdobywamy głównie dla siebie. Na tej podstawie postanowiłem wyjaśnić pokrótce, kim według mnie są współcześni sataniści i jakie zjawisko reprezentują. Niektórzy wyszukują w google, wpisując „marcin łupkowski satanizm”. Zastanawiam mnie to, czy mogę uchodzić za piewcę tego nurtu? A może szuka się na mnie haków? Przestrzegam, nie interesuje mnie polityka, nigdzie nie startuję i nie zależy mi na głosach jołopów biorących udział w wyborach. Opisuję rzeczywistość, to wszystko. Wybaczcie poczciwi ludzie, jeśli odebraliście do siebie kwestię „jołop”. Nie do wszystkich to się tyczy. Miałem na myśli ludzi, którzy wybierają dno, które potem reprezentuje mieszkańców w samorządach. Niestety ludzie dają chwytać się na marne hasła. To samo dotyczy zjawiska satanizmu – stąd słuszne porównan…