Przejdź do głównej zawartości

Profesjonalny Kurs Hortiterapii i Cykliczne Seminaria Hortiterapii

D​ydaktyczny kurs mający na celu wzbogacenie kursantów o nowe umiejętności zawodowe - hortiterapeutyczne. Kursy realizowane są dla grup ok. 5-10 osobowych.
Kursy realizowane w kameralnej atmosferze, na Mazurach lub w dowolnym miejscu, to system szkoleń i krótkich pojedynczych kursów. Podnoszące kwalifikacje zawodowe uczestników, zwiększające ich możliwości zdobycia zatrudnienia.

Profesjonalny Kurs Hortiterapii i Cykliczne Seminaria Hortiterapii

Na szkoleniu słuchacz będzie mógł wypracować umiejętności korzystania z narzędzi hortiterapii, czyli zastosowania właściwości poszczególnych materiałów i elementów m.in. zagospodarowania ogrodu. Zdobędzie także umiejętność formułowania programów ogrodoterapii osadzonych w konkretnych przestrzeniach działających na poprawę zdrowia psychicznego lub fizycznego, przyspieszających okres rekonwalescencji i rehabilitacji, podnoszących jakość życia, samoocenę osób (pacjentów). Nabędzie umiejętność projektowania lub aranżacji ogrodów terapeutycznych w różnej skali.

Profesjonalny Kurs Hortiterapii i Cykliczne Seminaria Hortiterapii

Grupy docelowe:
Terapeuci, terapeuci uzależnień, terapeuci zajęciowi, fizjoterapeuci, psychoterapeuci, pracownicy placówek psychiatrycznych, geriatrycznych, hospicjów etc., opiekunowie osób starszych oraz osób niepełnosprawnych fizycznie lub intelektualnie, osoby zajmujące się resocjalizacją, pracownicy więzień, poprawczaków, ośrodków opieki społecznej, schronisk. Działacze społeczni, wolontariusze, pracownicy trzeciego sektora zajmujący się osobami nieprzystosowanymi społecznie, osobami z upośledzeniami zmysłów, osobami niepełnosprawnymi fizycznie, osobami uzależnionymi.

Usługa CYKLICZNE SEMINARIA HORTITERAPII© otrzymała certyfikat PRODUKT WARMIA MAZURY

Profesjonalny Kurs Hortiterapii i Cykliczne Seminaria Hortiterapiitel: 518 921 104 | e-mail: horti.biuro@gmail.com

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

18 plus: Fragment satyry "Kaczkoduk przejmuje ster!" specjalnie dla Czytelników Zapisków Mazurskich

Upragniony czas na odpoczynek. Nowe plany podbojów Eu­ropy, kształtowały się w głowie Dubienieckiego. Perspektywicznie zasta­nawiał się, jak doprowadzić Europejczyków do sytuacji, w której zgodzą się ponownie na wojny. Nie musiano wykorzystywać od razu mięsa armatniego. Mogła to być wojna ekonomiczna, bez ofiar – kule kosztują, a z głodu ludzie szybciej padają.    Przemysł zbrojeniowy musiał pracować pełną parą. Pozosta­wało bombardować kraje Wschodu, przetoczyć przez Europę nową fale imigrantów, a następnie poprawić koniunkturę, sprzedażą broni oraz zbrojeniami. Proste, bo tak przy okazji, powstanie wiele cieka­wych spraw. A czy „rządzi prawica, czy lewica, to i tak jedna chujo­wica”. Ważne było dla Pułkownika, aby kasa płynęła strugą. Bał się tylko o zachowanie Angeli, zastanawiając: czy starowinka wytrzyma te płynące zewsząd wrzaski i nie popuści? Poza tym optymalnym szkopułem, generalnie był dobrej myśli. Angela Makrela nie była w jego typie; stara, lubieżna, gruba baba, która lubi…

Prawdziwa twarz satanizmu

Od ponad dziesięciu lat zajmuję się zjawiskiem satanizmu, obserwując to, co dotyczy tego zagadnienia. To trudny obszar, głównie z uwagi na uprzedzenia ogółu społeczeństwa, ale możliwy do opanowania. W końcu wiedzę zdobywamy głównie dla siebie. Na tej podstawie postanowiłem wyjaśnić pokrótce, kim według mnie są współcześni sataniści i jakie zjawisko reprezentują. Niektórzy wyszukują w google, wpisując „marcin łupkowski satanizm”. Zastanawiam mnie to, czy mogę uchodzić za piewcę tego nurtu? A może szuka się na mnie haków? Przestrzegam, nie interesuje mnie polityka, nigdzie nie startuję i nie zależy mi na głosach jołopów biorących udział w wyborach. Opisuję rzeczywistość, to wszystko. Wybaczcie poczciwi ludzie, jeśli odebraliście do siebie kwestię „jołop”. Nie do wszystkich to się tyczy. Miałem na myśli ludzi, którzy wybierają dno, które potem reprezentuje mieszkańców w samorządach. Niestety ludzie dają chwytać się na marne hasła. To samo dotyczy zjawiska satanizmu – stąd słuszne porównan…