Przejdź do głównej zawartości

Obiecała dom starców – niewinne kłamstewka

Politycznie poprawnie, Siemieniec to polityk. Jednak, wiejska baba z miasta Mrągowa, urodzona w Piotrkowicach, nie może być politykiem. Dajmy na to, że zrobiła karierę w Mrągowie, gdyż była wygodna kilku osobom.
Dawne zdarzenia, umożliwiają historykom ich opisywanie - szczególnie tym ciekawsza sprawa - gdy relikt jest upostaciowiony i wciąż obecny,  a jego opisania poprzez zastosowanie obserwacji bezpośrednich zachowań, nadal możliwe. 


Obiecała dom starców – niewinne kłamstewka
Na zdj. Materiał wyborczy Mrągowskiej Wspólnoty Samorządowej z listopada 2014 roku - list Otolii Anny Siemieniec do mieszkańców Mrągowa, w którym obiecuje i prosi o poparcie. 


Nabrała ludzi na Dom Spokojnej Starości – będziemy się posiłkować listem z listopada 2014 roku, w którym Siemieniec, startując z Mrągowskiej Wspólnoty Samorządowej, zwraca się do mieszkańców Mrągowa o poparcie. Analiza tego dokumentu, ukazuje kim jest faktycznie owa burmistrz i co stwarza dla miasta Mrągowa.

Obiecała dom starców – niewinne kłamstewka
Na zdj. Piotrkowicie - czy to te, z których pochodzi Otolia Anna Siemieniec?Postanowiła napisać kilka słów
Gra Siemieniec, toczy się i trwa wokół samorządu miasta Mrągowa. Niepodzielnie – od czasu reformy państwa dokonanej w 1989 roku, jedynie dwóch ludzi zmieniło Otolią Annę Siemieniec, uniemożliwiając jej zarządzanie miastem przez osiem lat – był to Dariusz Jarosiński i Karol Nowak. Wybór tych panów jest także ciekawy, pierwszy to efekt ugody zawartej w Magdalence, a drugi to bunt lokalnych „rzezimieszków”, dokonany przeciwko Otolii Annie Siemieniec, którą zdjęto ze stanowiska. Powróciła - nauczona nowym doświadczeniem, że z Radnymi żyje się dobrze i nie zaczyna. 
Krzywda jej nie zadziała się żadna, gdyż trafiła do Biskupca, w którym została dyrektorem Szpitala - tak mają genialni ekonomiści. Siemieniec  w swojej zawrotnej  karierze była także dyrektorem Szpitala Powiatowego w Mrągowie.
Wówczas wiele rzeczy prywatyzowano, ZOZ pozbywał się majątku – Siemieniec przekazywała mieszkania, co pozwoliło na promowani się jako osoby "wrażliwej,  przedsiębiorczej, operatywnej, empatycznej, otwartej na krzywdę i pracującej dla mieszkańców", która potrafi dbać o ludzi oraz zarządzać.
Każdy mit – rodzi się w pewnym momencie – Siemieniec trafiła na moment przełomu, potrafiła bezwzględnie korzystać z faktu bycia kobietą oraz zdobywać popularność wśród mieszkańców - wymaga urzeczywistnienia w wymiarze społecznym  Otolia Anna Siemieniec została burmistrzem i najbardziej wpływową kobietą Mrągowa.  

Obiecała dom starców – niewinne kłamstewka
Na zdj. Fragment obowiązkowego oświadczenia majątkowego Otolii Anny Siemieniec i jej małżonka. 

Obiecała dom starców – niewinne kłamstewka
Na zdj. Fragment obowiązkowego oświadczenia majątkowego Otolii Anny Siemieniec i jej małżonka. 


Pochodzi z Piotrkowic
Sprawdziwliśmy miejscowość rodzinną Otolii Anny Siemieniec na mapach google. W Google Street Viev trafiliśmy na zdjęcie miejscowości, w której na pierwszym planie utkwił zad czworonoga. Zatem, czyżby psy tam dupami szczekały? Zaprzyjaźniony informatyk wyjaśnił nam że taki może być błąd, gdyż tego jest za dużo. 
Sprawdziliśmy zdjęcie i zamieszczamy wymowny oryginał.
Niedawno zapytałem wprost Otolię Annę Siemieniec o dwie sprawy: Czy należała do PZPR? oraz czy jest czy jest zdrowa na ciele i umyśle w wieku 74 lat i może nadal sprawować w sposób właściwy urząd burmistrza miasta Mrągowa?
Na odpowiedzi oczekujemy – jest to sprawa nurtująca wielu mieszkańców, w tym i mnie.

Obiecała dom starców – niewinne kłamstewka
Na zdj. Google Street Viev. Piotrkowice. Nie wiemy czy to te, ale czekamy na weryfikację z Urzędu Miejskiego w Mrągowie. 

Obiecała dom starców – niewinne kłamstewka
Na zdj. Google Street Viev. Piotrkowice. Nie wiemy czy to te, ale czekamy na weryfikację z Urzędu Miejskiego w Mrągowie. 

Obiecała dom starców – niewinne kłamstewka
Na zdj. Google Street Viev. Piotrkowice. Nie wiemy czy to te, ale czekamy na weryfikację z Urzędu Miejskiego w Mrągowie. 


Znamy się - najpierw ze skupu butelek 
Otolia Anna Siemieniec mówi: znam się z wieloma osobiście. Burmistrz zna swoich mieszkańców, jest dobra i działa dla ludzi. Mieszka w Mrągowie od 50 lat (dana z XI.2014 r.) - tak pisze o sobie samej w ulotce wyborczej, rozpowszechnianej w formie listu. 


Obiecała dom starców – niewinne kłamstewka
Na zdj. Pierwsza część listu Otolii Anny Siemieniec, skierowana do mieszkańców Mrągowa w listopadzie 2014 roku. Materiał należy do Komitetu Wyborczego Mrągowskiej Wspólnoty Samorządowej. Z tym, wyszła Siemieniec do mieszkańców, ubiegając się o kolejną kadencję w wieku lat 70. 

W Mrągowie wychowała dwie córki i dwoje wnuków (matka i babcia). Przeżyła w mieście dobre i złe chwile (do złych można zaliczyć pojawienie się na rynku niezależnych mediów, gdy ktoś zaczął w końcu pisać prawdę i zadawać pytania).

Obiecała dom starców – niewinne kłamstewka
Na zdj. Druga część listu Otolii Anny Siemieniec, skierowana do mieszkańców Mrągowa w listopadzie 2014 roku. Materiał należy do Komitetu Wyborczego Mrągowskiej Wspólnoty Samorządowej. Z tym, wyszła Siemieniec do mieszkańców, ubiegając się o kolejną kadencję w wieku lat 70. 

Siemieniec chwali się tym, że całe dorosłe życie pracuje zawodowo – w Zespole Opieki Zdrowotnej w Mrągowie i w Szpitalu Powiatowym w Biskupcu oraz jako burmistrz Mrągowa – zatem zawód dyrektor – jak przystało na karierę – rodem z PRL. We współczesnej Polsce, zasłużona demokratka, członkini SLD i kto wie – może opozycjonistka do władzy ludowej? Wszystko przed nami  na pewno Jerzy Antoni Gosiewski ma do tej Pani sentyment, skoro radni PiS proszą ją o możliwość zasięgnięcia opinii, w kwestii upamiętnienia ulicy im. Lecha Kaczyńskiego. 
Siemieniec – kłamie w żywe oczy że jest empatyczna i każdemu chce pomóc – ja ze swojego doświadczenia wiem, ile mi zaszkodziła i pomogła, abym nie istniał w przestrzeni publicznej.

Obiecała dom starców – niewinne kłamstewka
Na zdj. Trzecia część listu Otolii Anny Siemieniec, skierowana do mieszkańców Mrągowa w listopadzie 2014 roku. Materiał należy do Komitetu Wyborczego Mrągowskiej Wspólnoty Samorządowej. Z tym, wyszła Siemieniec do mieszkańców, ubiegając się o kolejną kadencję w wieku lat 70. 

Dba o wszystkie pokolenia
Zapowiedziała że wybuduje Dom Spokojnej Starości – no i? Nie ma domu – kłamała.  Kpi z mieszkańców, w żywe oczy pisząc pstre zapewnienia. Zupełnie niewinnie – jak to ona. W partii mówili o niej „Otola”. 
„Otolia” zwrałacy się koleżanki, a co odważniejsi „Pani Dyrektor” lub „Pani Burmistrz”. Władza uszlachetnia. Obiecała, że jak zostanie burmistrzem to będzie robić rzeczy, które są blisko mieszkańców:

- do dziś na ulicy Młynowej nie ma świateł, łącznie z drogą, prowadzącą do posesji prywatnych przy Parku Słowackiego – Siemieniec tłumaczy się brakiem kasy i dużą ilością potrzeb,
- remontuje i poprawia niedawne inwestycje,
- Eko-Marina stoi pusta i zamknięta,
- CKiT za 2 000 000 zł wymaga kolejnych remontów, 
- w CKiT są wadliwe podłączenia elektryki, alarmów itd. 
- Amfiteatr zapłonął, czujki wyłączano, stanowisko elektryka niedostosowane i grozi śmiercią wykonawców, z braku stosowania przepisów, 
- Mrągowo miasto festiwali bez festiwali - zewnętrzne firmy organizują nam życie kulturalne,
- w Mrągowie brak monitoringu,
- Straż Miejska - pożera 0,5 mln rocznie - nie widać efektów działań, 
- praca i zlecenia dla kolesi – w majestacie prawa – po przetargu,
- zniszczony dworzec PKP, 
- brak połączeń z Olsztynem, 
- brak utwardzonych nawierzchni, 
- brak poprawy Parku Słowackiego, 
- niszczenie biznesmenów lokalnych - budowa marketów w centrum, 

Itd.

Czemu milczą ci, którzy powinni się byli odezwać? Bo im się te milczenie, zwyczajnie rekompensuje. 

Lista jest tak długa, że nikt nie zechciałby jej czytać. Zamieszczamy jedynie informacje, stanowiące osnowę dla oryginalnego tekstu, dotyczącego Otolii Anny Siemieniec i jej kłamstw – w kwestii budowy Domu Spokojnej Starości. Kolejny raz „wydymała” mieszkańców, którzy zagłosowali w ciemno. Proponujemy ponownie popierać ludzi, którzy mogą wiele obiecać, ale nie działają obiektywnie dla wszystkich. Od mieszkańców to zależy, bo głosują na radnych i burmistrzów, którzy – zamiast dla ogółu – robią dobrze dla siebie. 

Na zdj. Fragment obowiązkowego oświadczenia majątkowego Otolii Anny Siemieniec i jej małżonka. 


Niekończąca się opowieść
Na temat Siemieniec można napisać nie jedno i nie dwa zdania. Nie jest to celem dzisiejszego przypomnienia. Zamieszczamy jej list z listopada 2014, aby pokazać Państwu, do czego zdolna jest kobieta, która obiecała seniorom Dom Spokojnej Starości. 
Patrzę na mieszkanki i mieszkańców Mrągowa, którzy trafiają do takich jednostek, często zlokalizowanych daleko od naszego miasta czy nawet powiatu i województwa. Utrudnia to kontakt z rodzinami. Osoby samotne, muszą korzystać z domów opieki lub usług opiekuńczych.
Gdzie w tym temacie podział się Julian Osiecki (z PO, SLD, SD, PZPR, UW...), emeryt, dyrektor MOPS w Mrągowie i radny Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego. Chociaż ten człowiek, nie jest jeszcze taki zły, ale nie wtrąca się w nic  nie pomoże i nie zaszkodzi. 
To, co było najważniejsze, nie zostało wykonane. Oczywiście Siemieniec powie, że ona działa, spotyka się i jest dla mieszkańców – na każde skinienie. Przed wyborami, zacznie się też pojawiać, spacerując po mieście. Pozory są zawsze w cenie. 
Zobaczcie, dla kogo działa. Zamieściliśmy jej oświadczenia majątkowe – trochę zgromadziła, dzięki posadom państwowym (wspólnie z mężem – "ciężką pracą ludzie się bogacą"  jak mówi przysłowie). 
Czy wy, drogie Panie, będąc w wieku Pani Siemieniec (74 lat) i nie musząc pracować w fabrykach, sprzątać i lepić bałwanów – nie byłybyście równie zadbane i zdolne do działania? Ile z Was, drogie emerytki nie ma na leki i nigdzie nie było, dalej Olsztyna? Czy Siemieniec ma lepszy żołądek? Czy zasłużyła na gromadzenie takiego kapitału, gdy bieda wokół piszczy? Kto jej dawał podwyżki na stanowisku?  Radni Miejscy. 
To się nazywa sprawiedliwość społeczna – z tego już powodu, nie poparłbym tej kobiety.  Uprzywilejowane elity, rodem z dawnej epoki. Lokalny marazm, opłacony za pieniądze mieszkańców. 
Kobieta ta, różni się od nas, zwykłych śmiertelników. Gdyby mogło się odtworzyć jej prawdziwe życie i zobaczyć, co zyskała rzeczywiście, sprawując urzędy, niejednemu włos na głowie zwroszy się (przestraszy i spłoszy – niczym dzikie zwierzę) z wrażenia (hematidoza).

Obiecała dom starców – niewinne kłamstewka
Na zdj. Mapa dojazdu z Mrągowa do Piotrkowic. Źródło: Jak dojechać. A może tak, wybrać się w drogę?

Marcin Łupkowski
redaktor naczelny

____________________________

Bardzo szanuję swoje prawo do wypowiedzi. Piszę specyficznym językiem i nie szanuję Otolii Anny Siemieniec za to, co zrobiła z Mrągowem. 
Informację podajemy rzetelnie i zgodnie z prawdą - naszą marką są Zapiski Mazurskie (media które od 2008 roku nie sprzedały się władzy). Nieszanowanie kogoś czy mówienie prawdy o tym, że nie ma się do niego szacunku, nie oznacza że naruszę prawa tej osoby czy też podam zakłamaną informacje – nic z tych rzeczy. Wskażę stosowny przykład... 
Wolałbym, aby Stanisław Bułajewski, zamiast chodzić i pieprzyć po kątach bzdury, odpowiedział na pytania i napisał, co go boli  słowo daję Stachu, że opublikujemy. Znam jego dobrze i sporo wiem. Będę się tym dzielił, bo to złe ogniwo tego systemu. Dowiecie się Państwo wielu spraw z pewnych nagrań, które zamieścimy. 

Jestem i będę obiektywny oraz szczery w wymowie. Jako Redakcja nie obrażamy, a jedynie nie wchodzimy nikomu w dupę i nie wciskamy języka tam, gdzie nie powinien on gościć przed śniadaniem. Niech wstydzą się te psy, które stoją na smyczy, za pieniądze sprzedając moralność i współmieszkańców z Mrągowa i okolic. Wasze brzuchy są pełne, lecz wasza natura cierpi. Jesteście marni.

Moralistów i obrażonych, szczerze przepraszamy. Mnie obraża każdy dzień, w którym układ stworzony przez Siemieniec Otolię Annę z Piotrkowic, działa i niszczy moje miasto. Od 2006 roku pomagam ludziom, za co płacę cenę i będę to robił, bo mam swój honor i zasady.

Jestem historykiem, autorem satyr, powieści oraz dziennikarzem społecznym i prezesem organizacji pozarządowej. 
Pamiętam, jak prowadziłem spółdzielnie socjalną (pierwszą w historii Mrągowa) i Otola wykonała telefon, który dobił naszą działalność. Żenujące jest to, ale widać – kto ma władze, niekoniecznie musi mieć jaja. Tchórze działają za plecami, odważni mówią w oczy. 


Marcin Łupkowski
redaktor naczelny

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Decyzja o wyborze i zatrudnieniu należała wyłącznie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jako pracodawcy

W ramach działania „Donos obywatelski” otrzymaliśmy informację, że w jednej z jednostek podległych burmistrzowi miasta Mrągowa została zatrudniona radna miejska, Ewa Szałachowska. Chcąc sprawdzić informację, dnia 21 września 2017 r. zwróciliśmy się do Otolii Anny Siemieniec z pytaniami prasowymi. Pytaliśmy także, ilu radnych znalazło już zatrudnienie w jednostkach podległych, kierowanych przez burmistrza miasta Mrągowa. Odpowiedź nadeszła 26 września 2017 roku i skierowano nas do lektury Biuletynu Informacji Publicznej, który znajduje się na stronie Urzędu oraz z którego jasno wynika, w jakich jednostkach, zakładach, firmach pracują radni bądź, jaki zawód wykonują lub działalność prowadzą – tłumaczyła burmistrz. Urząd Miejski w Mrągowie nie prowadzi listy radnych pracujących w jednostkach podległych. MOPS tłumaczył się praktyką, wskazując inne przykłady naborów, na które nie wpłynęła żadna oferta, bo ludzie nie chcieli pracować. Tym razem, gdy MOPS szukał pracownika na instruktora, ni…

Pytania o kasę rządzących

Pytania o pieniądze stanowią najcięższy aspekt pracy dziennikarskiej. Jakkolwiek nie będzie, czy słońce czy deszcz, pieniądze wywołują największe emocje. I to w każdym, bez wyjątku. Zapiski Mazurskie zwróciły się do burmistrza miasta Mrągowa, z zapytaniem dotyczącym radnych miasta, prosząc o wskazanie, którzy z nich pracują w jednostkach podległych burmistrzowi. Sugerowaliśmy się tym, że mieszkańcy miasta, mają prawo wiedzieć, jeśli idzie o osoby reprezentujące, czy występują w Mrągowie tzw. „stosunki zależności”. Odpowiedź uzyskaliśmy. Wskazano mam stronę internetową, na której znajdują się oświadczenia majątkowe radnych Rady Miejskiej w Mrągowie, z których jasno wynika, w jakich jednostkach, zakładach, firmach pracują radni bądź jaki zawód wykonują lub działalność prowadzą. 
Burmistrz nie prowadzi ewidencji  Stwierdzono, że Urząd Miejski w Mrągowie, nie prowadzi ewidencji listy radnych pracujących w jednostkach podległych. Czyżby burmistrz nie wiedziała, komu i jak miasto płaci z poda…

List społecznie otwarty do władz Mrągowa w sprawie prawa do pomocy dla ofiar przemocy w mieście Mrągowo

Prezes Sądu Rejonowego w Mrągowie Komendant KPP w Mrągowie Burmistrz Miasta Mrągowo Rada Miasta Mrągowo

List społecznie otwarty do władz Mrągowa w sprawie prawa do pomocy dla ofiar przemocy w mieście Mrągowo
Zwracam się do Prezesa Sądu Rejonowego: Sąd Rejonowy w Mrągowie odmówił prawa do podejmowania działań w obronie matki „ uzasadniając, że przemoc wobec matki nie narusza praw córki.” Sąd Rejonowy w Mrągowie odrzuca wnioski dowodowe bez zapoznania się z wniesionymi dowodami. Jaka jest podstawa prawna do stwierdzenia, że dowód bez oględzin zawartości płyty CD nie ma znaczenia dla sprawy. Uprzejmie zwracam uwagę, iż w SR nie można rejestrować posiedzeń sądu, co utrudnia zwykłym obywatelom nie prawnikom komunikację i zrozumienie wygłaszanych treści przez Sędziego SR. Pragnę zaznaczyć, że mam utrudniony dostęp do akt spraw, które dotyczą obrony ofiary przemocy przed przemocą. 
Zwracam się do Komendanta KPP w Mrągowie: Pokrzywdzona zaskarża publicznie praktyki lekceważenia składanych zawiadomie…

Mrągowo: Idzie po kasę

Redakcja Zapiski Mazurskie miała okazję porozmawiać z człowiekiem, który będzie kandydatem na burmistrza Miasta Mrągowa w roku 2018. Ustaliliśmy, że nie podamy personaliów z uwagi na to, że pracuje on w jednej z jednostek podległych burmistrzowi miasta Mrągowa, Otolii Annie Siemieniec, a nie chcielibyśmy przed czasem powodować nietypowych sytuacji.
Osoba ta, zgodziła się na udzielenie nam wywiadu. Energiczny człowiek przywitał nas. Nazwaliśmy go Jan Kowalski. Wszelkie wyrażone zdania wiążą się z prawem do krytyki oraz znajdują w granicach dopuszczonych prawem, przysługującym tak mediom jak i osobom wypowiadającym własne zdanie.
Redakcja zastrzega, że nie ujawni danych osoby, bez nakazu Sądu. Informacje zostały zmodyfikowane, aby identyfikacja osoby była niemożliwa. Poza tym nie chcemy nikogo promować. 

Redakcja Zapiski Mazurskie (ZM):Witam Pana i dziękuje, że wyraził Pan zgodę na rozmowę Jan Kowalski (JK): Dzień dobry Panu. ZM:Czy prawdą jest, że Pan wystartuje? JK: Zdecydowałem tak. Wid…

Radny Miksza rezygnuje z przynależności do klubu Siemieniec

DO   ZARZĄDU  MRĄGOWSKIEJ  WSPÓLNOTY   SAMORZĄDOWEJ   W  MRĄGOWIE  W SKŁADZIE:

1.PANI  OTOLIA  SIEMIENIEC   PRZEWODNICZĄCA  ZARZĄDU 2.PAN  TADEUSZ  ORZOŁ  ZASTĘPCA  PRZEWODNICZĄCEGO 3. PANI  BEATA  FURMANEK  SEKRETARZ  ZARZĄDU 4.PAN  TOMASZ  WITKOWICZ  CZŁONEK  ZARZĄDU 5. PAN  HENRYK  NIKONOR  CZŁONEK  ZARZĄDU

UPRZEJMIE  INFORMUJĘ, IŻ  SKŁADAM  REZYGNACJĘ  Z   PRZYNALEŻNOŚCI   DO MRĄGOWSKIEJ  WSPÓLNOTY   SAMORZĄDOWEJ.
POWODY  SĄ  NASTĘPUJĄCE:
NIE  MOGĘ  SIĘ ZGODZIĆ I NIE ZGADZAM SIĘ  Z TYM,  ŻE  PANI  BURMISTRZ  MRĄGOWA  W  BUDŻECIE  NA 2018  ROK  I NA 2019  ROK WPROWADZIŁA  DO INWESTYCJI  PRZEBUDOWA  I ROZBUDOWA  AMFITEATRU  W  MRĄGOWIE  PRZY  UL.  JASZCZURCZA  GÓRA  WARTOŚCI  2 982 410   ZŁ.  W CAŁOŚCI  PODTRZYMUJĘ  TO  CO  W TEJ  SPRAWIE  POWIEDZIAŁEM  NA POSIEDZENIU  POŁĄCZONYCH  KOMISJI RADY  MIEJSKIEJ  W MRĄGOWIE  PRZED  SESJĄ RADY  MIEJSKIEJ  W DNIU  20 GRUDNIA  2017 R, JAK I NA SESJI RADY  MIEJSKIEJ W MRĄGOWIE  W  DNIU  21 GRUDNIA 2017 R .  PISEMNE  OŚWIADCZENIA W TEJ  SPRAWIE  SĄ  DOŁ…

Mrągowo: pozarządowcy zawnioskowali o nagrodę Niezapominajki

Pozarządowcy ze Stowarzyszenia SEEiK, działającego w Mrągowie od 2006 roku, zawnioskowali do burmistrza miasta Otolii Anny Siemieniec o nagrodę Niezapominajki dla Dominika Damiana Tarnowskiego, pełniącego w Mrągowie funkcję radnego powiatu mrągowskiego, radnego miasta Mrągowa, starosty powiatu mrągowskiego oraz dyrektora biura poselskiego. Obecnie Dominik Damian Tarnowski pełni społeczną funkcję radnego powiatu mrągowskiego i jest jednym z najaktywniejszych radnych, spotykającym się z mieszkańcami. Dyżuruje w budynku starostwa powiatowego w Mrągowie. 


Wnioskowali obiektywie  Ze wszystkich instytucji oraz mediów działających w powiecie mrągowskim, Stowarzyszenie SEEiK oraz prowadzone przez nie, Zapiski Mazurskie były najbardziej krytyczne do działań Dominika Damiana Tarnowskiego, co oznacza że wnioskodawca był maksymalnie obiektywny, składając wiosek.  Sytuację można przyrównać do tego, jakby prezes Jarosław Kaczyński zawnioskował o nagrodę dla przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Do…

Stanisław Bułajewski – porady prawne za darmo?

Radny wojewódzki, Stanisław Bułajewski bogaty nie jest, ale też nie zalicza się do biednych mieszkańców miasta Mrągowa. Nie jest rodowitym mrągowianinem, ale osobą napływową z terenów powiatu piskiego. Pochodzący z Pisza doktor prawa, konstytucjonalista i samorządowiec jest jednym ze specjalistów, znających się na zagadnieniach samorządowych. Prywatnie przyjaźni się z Józefem Maciejewskim i wywodzi się z grupy, którą kieruje wójt Jerzy Krasiński. Bułajewski przez niektórych widziany byłby na stanowisku burmistrza miasta Mrągowa. Ludzie obdarzają Bułajewskiego zaufaniem, gdyż udziela on bezpłatnych porad prawnych i deklaruje otwarcie, że może zająć się sprawą każdego. Podaje swoje dane kontaktowe i zachęca mieszkańców do współpracy. My bezskutecznie pisaliśmy nasze pytania: z nami chyba nie rozmawia. Bułajewski z PSL startował do Sejmiku, do którego się dostał i został wiceprzewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego. Prywatnie mąż Marty Bułajewskiej, oj…

Mrągowo bez przemocy

Mrągowo bez Przemocy, to miejsce w sieci społecznościowej, w którym spotykają się osoby doświadczające przemocy, zarówno domowej jak i instytucjonalnej. Przemoc to przemoc. Nie pozostawia złudzeń, co do jej straszliwych skutków. Kilka uwag w tym zakresie napisał nam Dominik, człowiek młody i otwarty na ludzi, który niestety z przemocą się zetknął.  Przykre jest to, że młodzi ludzie uczą się o obowiązującym systemie z praktyki życiowej. Co na to unijne regulacje? Zapewne stanowią piękny koloryt niepasujący do naszego wymiaru sprawiedliwości. Przestępstwo -> interwencja policji -> wyrok sądowy -> kara dla przestępcy Wydaje nam się, że tak w uproszczeniu działa procedura wymiaru sprawiedliwości. Niestety często tak nie jest. Aby obywatel liczył na taki przebieg sprawy, musi być połączony interesem z lokalnymi instytucjami: policją i/albo sądem, albo z samym przestępcą. Brzmi paradoksalnie? Ale tak to działa naprawdę. Ofiara zostaje pobita przez przestępcę, policja mówi, żeby z tym …

Siemieniec nie wybuduje i nie utwardzi drogi – ale Tarnowski zrobi to na pewno

Mieszkańcy ulicy Sienkiewicza w Mrągowie, którzy wnieśli pismo do Urzędu Miejskiego w Mrągowie, prosząc o poprawę nawierzchni drogi dojazdowej  otrzymali wreszcie odpowiedź, w której jasno zaakcentowano – Siemieniec drogi nie wybuduje.   Moim zdaniem przeliczyła, że straci z 200 głosów i dlatego nie jest to dla niej priorytet – uważa Marcin Łupkowski – prezes SEEiK.

– Radni „czopkują”, zatem ona robi, co chce. – Niezdrowa sytuacja. – Ta kobieta liczy sztuki – w 2014 o mało, całkiem przypadkowo nie wygrał Waldemar Cybul – zobaczymy jak rozwinie się sprawa w 2018 – jedno jest pewne – Komisji Wyborczych należy pilnować i taki monit będziemy społecznie prowadzić, jako gazeta. – Jedyne, co pozostaje ludziom z Sienkiewicza, to pokazać babci (Otolia Anna Siemieniec ma wnuki), że może liczyć na większe veto i wspólnie głosować na kogoś innego. 


Siemieniec twierdzi, że pozostanie jak jest – przynajmniej na chwilę obecną. Odmiennego zdania jest lider mrągowskiej organizacji Niezależni – Samorząd…

Mrągowo: czasy przełomu i współczesne dylematy inwestycyjne

Mrągowo uchodziło niegdyś za miasto rozwojowe. Za dobrych czasów PRL-u mieszkańcy zadecydowali o budowie obiektu Centrum Kultury i Turystyki, a Rada Narodowa brała na ten cel kredyt. Następnie uruchomiono Piknik Country, który rozsławił Mrągowo. Na tej kanwie zapoczątkowano Festiwal Kultury Kresowej oraz Mazurską Noc Kabaretową. Z wiejskiego ośrodka kultury, CKiT przerodził się w prawdziwą kuźnię kadr, ale do czasu.  W GS-ie jedna Panna handlowała pończoszkami z NRD, a jeszcze inna kręciła się przy wojskowych, za co zyskała na znaczeniu jej pozycja społeczna. Pozostało tylko robić karierę. Takich karier uczyniono wiele, bo świat jest za mały, aby o tym nie pamiętać. Historia mrągowskiego PRL-u nie doczekała się solidnych opracowań, a warto bo byłoby o czym poczytać. Jeden obecny radny ponoć tak pił, że znajdowano go potem w kałuży, a to zapisywano w raportach. Ciekawe czemu Mrągowo nie doczekało się solidnej monografii dotyczącej epoki PRL-u?   


Zasłużeni na lewicy  Zasłużonych w zakresi…

Etykiety

Pokaż więcej

Popularne tematy

Decyzja o wyborze i zatrudnieniu należała wyłącznie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jako pracodawcy

W ramach działania „Donos obywatelski” otrzymaliśmy informację, że w jednej z jednostek podległych burmistrzowi miasta Mrągowa została zatrudniona radna miejska, Ewa Szałachowska. Chcąc sprawdzić informację, dnia 21 września 2017 r. zwróciliśmy się do Otolii Anny Siemieniec z pytaniami prasowymi. Pytaliśmy także, ilu radnych znalazło już zatrudnienie w jednostkach podległych, kierowanych przez burmistrza miasta Mrągowa. Odpowiedź nadeszła 26 września 2017 roku i skierowano nas do lektury Biuletynu Informacji Publicznej, który znajduje się na stronie Urzędu oraz z którego jasno wynika, w jakich jednostkach, zakładach, firmach pracują radni bądź, jaki zawód wykonują lub działalność prowadzą – tłumaczyła burmistrz. Urząd Miejski w Mrągowie nie prowadzi listy radnych pracujących w jednostkach podległych. MOPS tłumaczył się praktyką, wskazując inne przykłady naborów, na które nie wpłynęła żadna oferta, bo ludzie nie chcieli pracować. Tym razem, gdy MOPS szukał pracownika na instruktora, ni…

Pytania o kasę rządzących

Pytania o pieniądze stanowią najcięższy aspekt pracy dziennikarskiej. Jakkolwiek nie będzie, czy słońce czy deszcz, pieniądze wywołują największe emocje. I to w każdym, bez wyjątku. Zapiski Mazurskie zwróciły się do burmistrza miasta Mrągowa, z zapytaniem dotyczącym radnych miasta, prosząc o wskazanie, którzy z nich pracują w jednostkach podległych burmistrzowi. Sugerowaliśmy się tym, że mieszkańcy miasta, mają prawo wiedzieć, jeśli idzie o osoby reprezentujące, czy występują w Mrągowie tzw. „stosunki zależności”. Odpowiedź uzyskaliśmy. Wskazano mam stronę internetową, na której znajdują się oświadczenia majątkowe radnych Rady Miejskiej w Mrągowie, z których jasno wynika, w jakich jednostkach, zakładach, firmach pracują radni bądź jaki zawód wykonują lub działalność prowadzą. 
Burmistrz nie prowadzi ewidencji  Stwierdzono, że Urząd Miejski w Mrągowie, nie prowadzi ewidencji listy radnych pracujących w jednostkach podległych. Czyżby burmistrz nie wiedziała, komu i jak miasto płaci z poda…

List społecznie otwarty do władz Mrągowa w sprawie prawa do pomocy dla ofiar przemocy w mieście Mrągowo

Prezes Sądu Rejonowego w Mrągowie Komendant KPP w Mrągowie Burmistrz Miasta Mrągowo Rada Miasta Mrągowo

List społecznie otwarty do władz Mrągowa w sprawie prawa do pomocy dla ofiar przemocy w mieście Mrągowo
Zwracam się do Prezesa Sądu Rejonowego: Sąd Rejonowy w Mrągowie odmówił prawa do podejmowania działań w obronie matki „ uzasadniając, że przemoc wobec matki nie narusza praw córki.” Sąd Rejonowy w Mrągowie odrzuca wnioski dowodowe bez zapoznania się z wniesionymi dowodami. Jaka jest podstawa prawna do stwierdzenia, że dowód bez oględzin zawartości płyty CD nie ma znaczenia dla sprawy. Uprzejmie zwracam uwagę, iż w SR nie można rejestrować posiedzeń sądu, co utrudnia zwykłym obywatelom nie prawnikom komunikację i zrozumienie wygłaszanych treści przez Sędziego SR. Pragnę zaznaczyć, że mam utrudniony dostęp do akt spraw, które dotyczą obrony ofiary przemocy przed przemocą. 
Zwracam się do Komendanta KPP w Mrągowie: Pokrzywdzona zaskarża publicznie praktyki lekceważenia składanych zawiadomie…

Mrągowo: Idzie po kasę

Redakcja Zapiski Mazurskie miała okazję porozmawiać z człowiekiem, który będzie kandydatem na burmistrza Miasta Mrągowa w roku 2018. Ustaliliśmy, że nie podamy personaliów z uwagi na to, że pracuje on w jednej z jednostek podległych burmistrzowi miasta Mrągowa, Otolii Annie Siemieniec, a nie chcielibyśmy przed czasem powodować nietypowych sytuacji.
Osoba ta, zgodziła się na udzielenie nam wywiadu. Energiczny człowiek przywitał nas. Nazwaliśmy go Jan Kowalski. Wszelkie wyrażone zdania wiążą się z prawem do krytyki oraz znajdują w granicach dopuszczonych prawem, przysługującym tak mediom jak i osobom wypowiadającym własne zdanie.
Redakcja zastrzega, że nie ujawni danych osoby, bez nakazu Sądu. Informacje zostały zmodyfikowane, aby identyfikacja osoby była niemożliwa. Poza tym nie chcemy nikogo promować. 

Redakcja Zapiski Mazurskie (ZM):Witam Pana i dziękuje, że wyraził Pan zgodę na rozmowę Jan Kowalski (JK): Dzień dobry Panu. ZM:Czy prawdą jest, że Pan wystartuje? JK: Zdecydowałem tak. Wid…

Radny Miksza rezygnuje z przynależności do klubu Siemieniec

DO   ZARZĄDU  MRĄGOWSKIEJ  WSPÓLNOTY   SAMORZĄDOWEJ   W  MRĄGOWIE  W SKŁADZIE:

1.PANI  OTOLIA  SIEMIENIEC   PRZEWODNICZĄCA  ZARZĄDU 2.PAN  TADEUSZ  ORZOŁ  ZASTĘPCA  PRZEWODNICZĄCEGO 3. PANI  BEATA  FURMANEK  SEKRETARZ  ZARZĄDU 4.PAN  TOMASZ  WITKOWICZ  CZŁONEK  ZARZĄDU 5. PAN  HENRYK  NIKONOR  CZŁONEK  ZARZĄDU

UPRZEJMIE  INFORMUJĘ, IŻ  SKŁADAM  REZYGNACJĘ  Z   PRZYNALEŻNOŚCI   DO MRĄGOWSKIEJ  WSPÓLNOTY   SAMORZĄDOWEJ.
POWODY  SĄ  NASTĘPUJĄCE:
NIE  MOGĘ  SIĘ ZGODZIĆ I NIE ZGADZAM SIĘ  Z TYM,  ŻE  PANI  BURMISTRZ  MRĄGOWA  W  BUDŻECIE  NA 2018  ROK  I NA 2019  ROK WPROWADZIŁA  DO INWESTYCJI  PRZEBUDOWA  I ROZBUDOWA  AMFITEATRU  W  MRĄGOWIE  PRZY  UL.  JASZCZURCZA  GÓRA  WARTOŚCI  2 982 410   ZŁ.  W CAŁOŚCI  PODTRZYMUJĘ  TO  CO  W TEJ  SPRAWIE  POWIEDZIAŁEM  NA POSIEDZENIU  POŁĄCZONYCH  KOMISJI RADY  MIEJSKIEJ  W MRĄGOWIE  PRZED  SESJĄ RADY  MIEJSKIEJ  W DNIU  20 GRUDNIA  2017 R, JAK I NA SESJI RADY  MIEJSKIEJ W MRĄGOWIE  W  DNIU  21 GRUDNIA 2017 R .  PISEMNE  OŚWIADCZENIA W TEJ  SPRAWIE  SĄ  DOŁ…

Mrągowo: pozarządowcy zawnioskowali o nagrodę Niezapominajki

Pozarządowcy ze Stowarzyszenia SEEiK, działającego w Mrągowie od 2006 roku, zawnioskowali do burmistrza miasta Otolii Anny Siemieniec o nagrodę Niezapominajki dla Dominika Damiana Tarnowskiego, pełniącego w Mrągowie funkcję radnego powiatu mrągowskiego, radnego miasta Mrągowa, starosty powiatu mrągowskiego oraz dyrektora biura poselskiego. Obecnie Dominik Damian Tarnowski pełni społeczną funkcję radnego powiatu mrągowskiego i jest jednym z najaktywniejszych radnych, spotykającym się z mieszkańcami. Dyżuruje w budynku starostwa powiatowego w Mrągowie. 


Wnioskowali obiektywie  Ze wszystkich instytucji oraz mediów działających w powiecie mrągowskim, Stowarzyszenie SEEiK oraz prowadzone przez nie, Zapiski Mazurskie były najbardziej krytyczne do działań Dominika Damiana Tarnowskiego, co oznacza że wnioskodawca był maksymalnie obiektywny, składając wiosek.  Sytuację można przyrównać do tego, jakby prezes Jarosław Kaczyński zawnioskował o nagrodę dla przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Do…

Stanisław Bułajewski – porady prawne za darmo?

Radny wojewódzki, Stanisław Bułajewski bogaty nie jest, ale też nie zalicza się do biednych mieszkańców miasta Mrągowa. Nie jest rodowitym mrągowianinem, ale osobą napływową z terenów powiatu piskiego. Pochodzący z Pisza doktor prawa, konstytucjonalista i samorządowiec jest jednym ze specjalistów, znających się na zagadnieniach samorządowych. Prywatnie przyjaźni się z Józefem Maciejewskim i wywodzi się z grupy, którą kieruje wójt Jerzy Krasiński. Bułajewski przez niektórych widziany byłby na stanowisku burmistrza miasta Mrągowa. Ludzie obdarzają Bułajewskiego zaufaniem, gdyż udziela on bezpłatnych porad prawnych i deklaruje otwarcie, że może zająć się sprawą każdego. Podaje swoje dane kontaktowe i zachęca mieszkańców do współpracy. My bezskutecznie pisaliśmy nasze pytania: z nami chyba nie rozmawia. Bułajewski z PSL startował do Sejmiku, do którego się dostał i został wiceprzewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego. Prywatnie mąż Marty Bułajewskiej, oj…

Mrągowo bez przemocy

Mrągowo bez Przemocy, to miejsce w sieci społecznościowej, w którym spotykają się osoby doświadczające przemocy, zarówno domowej jak i instytucjonalnej. Przemoc to przemoc. Nie pozostawia złudzeń, co do jej straszliwych skutków. Kilka uwag w tym zakresie napisał nam Dominik, człowiek młody i otwarty na ludzi, który niestety z przemocą się zetknął.  Przykre jest to, że młodzi ludzie uczą się o obowiązującym systemie z praktyki życiowej. Co na to unijne regulacje? Zapewne stanowią piękny koloryt niepasujący do naszego wymiaru sprawiedliwości. Przestępstwo -> interwencja policji -> wyrok sądowy -> kara dla przestępcy Wydaje nam się, że tak w uproszczeniu działa procedura wymiaru sprawiedliwości. Niestety często tak nie jest. Aby obywatel liczył na taki przebieg sprawy, musi być połączony interesem z lokalnymi instytucjami: policją i/albo sądem, albo z samym przestępcą. Brzmi paradoksalnie? Ale tak to działa naprawdę. Ofiara zostaje pobita przez przestępcę, policja mówi, żeby z tym …

Siemieniec nie wybuduje i nie utwardzi drogi – ale Tarnowski zrobi to na pewno

Mieszkańcy ulicy Sienkiewicza w Mrągowie, którzy wnieśli pismo do Urzędu Miejskiego w Mrągowie, prosząc o poprawę nawierzchni drogi dojazdowej  otrzymali wreszcie odpowiedź, w której jasno zaakcentowano – Siemieniec drogi nie wybuduje.   Moim zdaniem przeliczyła, że straci z 200 głosów i dlatego nie jest to dla niej priorytet – uważa Marcin Łupkowski – prezes SEEiK.

– Radni „czopkują”, zatem ona robi, co chce. – Niezdrowa sytuacja. – Ta kobieta liczy sztuki – w 2014 o mało, całkiem przypadkowo nie wygrał Waldemar Cybul – zobaczymy jak rozwinie się sprawa w 2018 – jedno jest pewne – Komisji Wyborczych należy pilnować i taki monit będziemy społecznie prowadzić, jako gazeta. – Jedyne, co pozostaje ludziom z Sienkiewicza, to pokazać babci (Otolia Anna Siemieniec ma wnuki), że może liczyć na większe veto i wspólnie głosować na kogoś innego. 


Siemieniec twierdzi, że pozostanie jak jest – przynajmniej na chwilę obecną. Odmiennego zdania jest lider mrągowskiej organizacji Niezależni – Samorząd…

Mrągowo: czasy przełomu i współczesne dylematy inwestycyjne

Mrągowo uchodziło niegdyś za miasto rozwojowe. Za dobrych czasów PRL-u mieszkańcy zadecydowali o budowie obiektu Centrum Kultury i Turystyki, a Rada Narodowa brała na ten cel kredyt. Następnie uruchomiono Piknik Country, który rozsławił Mrągowo. Na tej kanwie zapoczątkowano Festiwal Kultury Kresowej oraz Mazurską Noc Kabaretową. Z wiejskiego ośrodka kultury, CKiT przerodził się w prawdziwą kuźnię kadr, ale do czasu.  W GS-ie jedna Panna handlowała pończoszkami z NRD, a jeszcze inna kręciła się przy wojskowych, za co zyskała na znaczeniu jej pozycja społeczna. Pozostało tylko robić karierę. Takich karier uczyniono wiele, bo świat jest za mały, aby o tym nie pamiętać. Historia mrągowskiego PRL-u nie doczekała się solidnych opracowań, a warto bo byłoby o czym poczytać. Jeden obecny radny ponoć tak pił, że znajdowano go potem w kałuży, a to zapisywano w raportach. Ciekawe czemu Mrągowo nie doczekało się solidnej monografii dotyczącej epoki PRL-u?   


Zasłużeni na lewicy  Zasłużonych w zakresi…